ΠΛΑΣΜΑΤΙΚΟ ΤΟ 3-1 ΓΙΑ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ

ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ - ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ 3-1

Η Αγία Ελεούσα μπήκε φουριόζα στο α΄ ημίχρονο του εκτός έδρας αγώνα με τους Αγίους Αναργύρους, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Α΄ ΕΠΣΑ. Προηγήθηκε με τον Μανώλη Πολυκρέτη (κεντρική φώτο) στο 2΄ (0-1), ήλεγχε τον αγώνα, είχε κλασσικές ευκαιρίες (τετ-α-τετ) στο 5΄ με τον Ρούσσο και στο 39΄ με τον σκόρερ της για να διευρύνει το υπέρ της σκορ. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και ισοφάρισαν σε 1-1. Στο 69΄ έγινε η φάση που έκρινε τον αγώνα, καθώς ο Κακαβάς ανέτρεψε αντίπαλο και αποβλήθηκε απευθείας με αποτέλεσμα η ΑΠΕ να μείνει με 10 παίκτες. Στο πέναλτι που δόθηκε για την εν λόγω φάση έγινε το 2-1 και το τελικό 3-1 έγινε στο 85΄ με τον Ρούσσεφ.

ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΚΟΚΚΙΝΗ ΕΙΔΕ Ο ΚΑΚΑΒΑΣ (ΑΝΩΘΕΝ ΦΩΤΟ)

ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ: Ζούκας, Μωυσιάδης (51΄ Τσολάκογλου), Καζάλας (72΄ Μιχελής), Πλάκας, Βατίστας, Χρυσούλης, Κακαβάς, Κλωνάρης, Καλογερής (82΄ Μπούσι), Πολυκρέτης, Ρούσσος.