ΑΗΤΤΗΤΟΣ Ο ΛΑΪΒΕΡΑΣ ΜΕ ΧΑΪΔΑΡΙ

Ισόπαλο 2-2 έληξε το παιχνίδι της 18ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Α΄ ΕΠΣΑ μεταξύ Ήφαιστου Περιστερίου – Χαϊδαρίου, όπου η ομάδα της πόλης μας παρέμεινε αήττητη για 5η σερί αγωνιστική με τον Βαγγέλη Λαϊβερά (φώτο) στον πάγκο της. Το Χαϊδάρι μπήκε πιο δυνατά στον αγώνα, ήταν καλύτερο στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκε με τον Σαλαπάτα στο 4΄ (0-1). Στην επανάληψη ο Ήφαιστος μπήκε φουριόζος στο γήπεδο και ισοφάρισε στο 52΄. Στο 62΄ οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-1, με γκολ που προήλθε από θέση οφσάϊντ και για το Χαϊδάρι ισοφάρισε (2-2) στο 72΄ πάλι ο Σαλαπάτας με το δεύτερο προσωπικό του γκολ. Πολλά τα παράπονα από την ομάδα μας για την διαιτησία του Φωτόπουλου και ειδικά για την φάση, που οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν.
ΑΟ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ: Μίχος, Κασάπης, Αρβανίτης, Πολίτης, Νουλας, Ροκάκης (80΄ Ζαγκλής), Δημητρακόπουλος, Κοτσολάκος (55΄ Μουρεζίνης), Σαλαπάτας, Ρούσσα, Καλαμπαλίκης (73΄ Νικολάου).