ΔΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ… ΟΠΩΣ ΑΓΓΛΙΑ!

Πρέπει να ήταν το φοβερότερο ματς της Αθήνας έως τώρα. Το Δάσος Χαϊδαρίου ηττήθηκε στην Μεταμόρφωση από την τοπική ΑΕ, στο ντέρμπι της 8ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Γ΄ ΕΠΣΑ, με το αγγλικό σκορ… 6-3 και ενώ στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε με 2-1. Πάμε λοιπόν. Στο 12΄ ο νεαρός Χάρης Γωγιός πέτυχε το 0-1 και στο 20΄ ο Κοντοπύργιας σημείωσε το 0-2. Το Δάσος συνέχισε να είναι κυρίαρχο του παιχνιδιού και οι γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν σε 1-2 στο 41΄. Στο 48΄ σημειώθηκε το 2-2, στο 56΄ το 3-2 και στο 60΄ το 4-2. Δηλαδή το Δάσος έπαθε μπλακ-άουτ και μέσα σε δώδεκα λεπτά δέχθηκε τρία γκολ. Στο 86΄ έγινε το 5-2, στο 88΄ με πέναλτι ο Αποστολάκης έκανε το 5-3 και στο 90΄ γράφτηκε το τελικό 6-3. Χορταστικός ο αγώνας, με την μπάλα πάνω – κάτω και σίγουρα τυχεροί όσοι είδαν αυτό το… αγγλικό ματς με την απίστευτη τροπή!
ΔΑΣΟΣ: Γιαννόπουλος, Σακαρτζής, Κοψιδάς (75΄ Παπαναστάσης Δ.), Λέζος, Κωστάκος (61΄ Αποστολάκης), Γεωργακόπουλος, Κοντοπύργιας (69΄ Σαφράς), Παπαναστάσης Κ., Χαλιλάϊ, Γωγιός Χ., Δήμας.