«ΚΑΘΑΡΙΣΕ» ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΟΚΡΟ Ο ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ

Δίκαια έφτασε στη νίκη επί του Λοκρού Αταλάντης ο Διαγόρας Αιγάλεω με 81-67 στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου του Νότου της Γ΄ Εθνικής. Σε ένα κατάμεστο «ΣΤΑΥΡΟΣ ΒΕΝΕΤΗΣ», όπου και οι φιλοξενούμενοι είχαν αρκετό κόσμο στην εξέδρα, ο Διαγόρας πήρε από το πρώτο δεκάλεπτο το κεφάλι στο σκορ και σε κανένα σημείο του αγώνα δεν άφησε τον σύλλογο της Αταλάντης να ανατρέψει την κατάσταση. Παρά το σκληρό παιχνίδι των παικτών του Λοκρού, οι αθλητές του Σπύρου Σαμόλη αντέδρασαν όπως έπρεπε, είχαν ποιότητα στο παιχνίδι τους και ειδικά στο τέταρτο δεκάλεπτο έκαναν σαφή την διαφορά. Πρώτος σκόρερ των νικητών ο Καράμπαμπας (φώτο) με 15 πόντους. Ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη του Διαγόρα Αιγάλεω στις δύο πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος, ενώ την επόμενη (3η) αγωνιστική η ομάδα της πόλης μας έχει ρεπό και ακολουθεί ο αγώνας για το κύπελλο ΕΣΚΑ με την Δάφνη Δαφνίου την Τρίτη 1η Νοεμβρίου στο ντέρμπι της Δυτικής Αθήνας. Δεκάλεπτα: 19-12, 37-34, 54-48, 81-67.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ (Σαμόλης): Παπαποστόλου, Καλλίλας, Ζακυνθινός 12, Καραλής 13 (3), Διαμαντόπουλος, Καράμπαμπας 15 (2), Μαυροειδάκος 3, Καρασταμάτης 6, Παπαδολιάς 12, Σαμαράς, Γαλιώτος 14, Εμίρης 6.
ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ (Ζαρονικόλας): Ρούζιος 7, Ρουμελιώτης 13 (1), Κοσμετάτος 2, Ντέντα 7, Γολμάτης 2, Αν. Μάτος 19 (1), Α.Μάτος 9 (2), Θώδος 2, Σμάγκιν 6.