ΣΥΝΗΛΘΕ ΣΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ

Ο ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓΑΛΕΩ

SPT

Ο Θεμιστοκλής Αιγάλεω, ξεκίνησε νωθρά στον εντός έδρας αγώνα (βράδυ Πέμπτης 25 Οκτωβρίου 2018) με τον ΕΦΟΑ Σπύρος Λούης για την 4η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄ ΕΣΚΑ, αλλά στην επανάληψη και ειδικά στο 3ο δεκάλεπτο, οι αθλητές του κόουτς Μάνου Τσαπάκη… πάτησαν παρκέ, έπαιξαν καλή άμυνα και με σωστές επιλογές στην επίθεση πήραν κεφάλι στο σκορ, ενώ στο 35΄ έφτασαν την διαφορά ακόμη και στο +11 (61-50), για να ολοκληρωθεί η συνάντηση με το 67-61. Ήταν η 3η νίκη σε 4 αγωνιστικές για τον Θεμιστοκλή Αιγάλεω, που μαζί με Δάφνη, Άμιλλα, Ολυμπιάδα Παπάγου, είναι στην 2η θέση με 7 βαθμούς, ενώ στην κορυφή είναι ο Εύνικος με 8 βαθμούς.
Διαιτητές: Πολυχρόνης, Καλαβρός. Δεκάλεπτα: 14-14, 28-30, 48-40, 67-61.
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓΑΛΕΩ (Τσαπάκης): Δρακόπουλος 12, Βλαυβιανός, Ρόης 11 (2), Νικολετάκης, Σκεμπές 4, Τσατσάνης 9 (1), Γονιδάκης, Ζαχαράκης 15 (2), Μπομπόκης, Σωτηρίου, Καρτσούνης 9, Πλουμής 7.
ΕΦΟΑ ΣΠΥΡΟΣ ΛΟΥΗΣ (Ψυχογιόπουλος): Τζουβελεκάκης 2, Φράγκος 3, Καλουδάς 16 (4), Θωμόπουλος, Αντωνόπουλος 5, Καραντζάς 19 (3), Τριγάζης 5 (1), Μπαλιούσης, Καραμποϊνης 3 (1), Ταμπάκης, Γιωργακόπουλος 6, Αλαμάνος 2.