ΕΜΦΡΑΓΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΡΙΑΜΒΟ

Έμφραγμα στο 94΄ για τον Θρίαμβο Χαϊδαρίου, ο οποίος ένα δικό του παιχνίδι, τελικά κατάφερε να χάσει με 2-3 εντός έδρας από την Αργυρούπολη, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Α΄ ΕΠΣΑ. Η ομάδα της πόλης μας, ξεκίνησε πολύ δυνατά και προηγήθηκε με πέναλτι του Παπαναστασίου (κεντρική φώτο) στο 25΄. Η Αργυρούπολη έπειτα από λάθος στην άμυνα ισοφάρισε με πένατι στο 44΄ (1-1). Στο α΄ ημίχρονο μάλιστα ο Θρίαμβος ήταν καταιγιστικός και θα μπορούσε να είχε πάρει διαφορά στο σκορ με τις ευκαιρίες που είχε. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι επωφελήθηκαν τις άτυχες στιγμές των γηπεδούχων και στο 55΄ σημειώθηκε το 1-2. Στο 70΄ ο Παπαναστασίου εκ νέου, με σουτ "έγραψε" το 2-2 και τελικά στο 94΄ έπειτα από λάθος συννενόηση στην άμυνα του Θριάμβου, έγινε το τελικό 2-3. Έτσι λοιπόν η Αργυρούπολη χωρίς να δημιουργήσει ευκαιρίες, πήρε το δικαίωμα από τα λάθη παικτών του Θριάμβου και πήρε τρεις ανέλπιστους βαθμούς. Η ήττα σκόρπισε πίκρα στο στρατόπεδο του Θριάμβου, αλλά παράλληλα πεισμώνει περισσότερο τους Χαϊδαριώτες, οι οποίοι ακόμη δεν μπορούν να πιστέψουν πως δεν πήραν ούτε τον βαθμό της ισοπαλίας.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ: Σκυριώτης, Ντουλές (91΄ Κατσαδούρης), Θανόπουλος, Χατζής, Μπάκας Αλ., Μπανιάς, Τσιούλος Π., Πατέλης (65΄ Μπάκας Π.), Αποστολόπουλος, Μαστρογιάννης (87΄ Σκεπετάρης), Παπαναστασίου.