ΜΑΓΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΡΙΑΜΒΟ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ!

Και, όμως, έχασε! Ο Θρίαμβος Χαϊδαρίου ηττήθηκε εκτός έδρας από της Αγία Παρασκευή με 2-1 στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Α΄ ΕΠΣΑ, ενώ προηγήθηκε με 1-0 στο ημίχρονο. Η ομάδα της πόλης μας ήταν κυρίαρχη στα πρώτα 45 λεπτά, προηγήθηκε με τον Τσαγιάννη στο 31΄ (0-1), ο ίδιος είχε κλασσική ευκαιρία, ενώ στο σκόρερ δεν δόθηκε καταφανέστατο πέναλτι σε ανατροπή του πριν την λήξη του ημιχρόνου. Και ενώ όλα πήγαιναν καλά για τον Θρίαμβο, στο 49΄ ο τερματοφύλακας Παπαδιώτης έκανε πέναλτι και αποβλήθηκε αφήνοντας την ομάδα του με 10 παίκτες, ενώ με το πέναλτι οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1. Με αριθμητική υπεροχή η Αγία Παρασκευή πίεσε και πέτυχε το 2-1 στο 67΄. Από εκεί και πέρα ο Θρίαμβος προσπάθησε να αντιδράσει με αντεπιθέσεις αλλά δεν μπόρεσε να ισοφαρίσει. Μένει η πικρία για τον Θρίαμβο Χαϊδαρίου, που ένα παιχνίδι το οποίο είχε φέρει στα μέτρα του, τελικά μετά την αποβολή του Παπαδιώτη τα δεδομένα άλλαξαν στον αγωνιστικό χώρο και μοιραία επήλθε η ήττα.
ΘΡΙΑΜΒΟΣ: Παπαδιώτης, Μπάκας Αλ. (85΄ Σκεπετάρης), Θανόπουλος, Τσιούλος Π., Χατζής, Μπανιάς, Πατέλης, Αποστολόπουλος (49΄ Σκυριώτης), Μαστρογιάννης (70΄ Μπάκας Π.), Τσαγιάννης, Παπαναστασίου.