ΕΜΕΙΝΕ ΜΕ 10 ΚΑΙ ΛΥΓΙΣΕ Ο ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

Έπρεπε να μείνει με 10 παίκτες και για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική ο Θρίαμβος Χαϊδαρίου, για να λυγίσει αυτή τη φορά εκτός έδρας με 2-1 από τον Χαραυγιακό στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Α΄ ΕΠΣΑ. Η ομάδα της πόλης μας, μπήκε… φουριόζα στο πρώτο ημίχρονο, ήλεγχε τον αγώνα και προηγήθηκε (0-1) με πέναλτι του Αλέξανδρου Μπάκα στο 30΄. Ο ίδιος παίκτης στο 37΄ έχασε ανεπανάληπτη ευκαιρία σε τετ-α-τετ για να μεγαλώσει το σκορ, αλλά η μπάλα δεν του έκανε την χάρη και πέρασε ακριβώς δίπλα από το δοκάρι. Με την έναρξη του ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 47΄ ο διαιτητής σε μια διεκδίκηση της μπάλας στο κέντρο του γηπέδου είδε φάουλ εις βάρος του Θριάμβου και έδειξε την 2η κίτρινη στον Γιάννη Τσιούλο, αφήνοντας την ομάδα του Χαϊδαρίου με 10 παίκτες. Στο αμέσως επόμενο λεπτό και σε μία φάση διαρκείας, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα του Θριάμβου (1-1). Το τελικό 2-1 έγινε στο 61΄.
ΘΡΙΑΜΒΟΣ: Σκυριώτης, Μπάκας Αλ. (75΄ Ρούπι), Υφαντής, Ντουλές, Τσιούλος Γ., Τσιούλος Π., Μπανιάς, Μαστρογιάννης (60΄ Κύβελος), Αποστολόπουλος, Τσαγιάννης, Μπάκας Π. (80΄ Σκεπετάρης).