ΓΚΙΝΙΑ ΚΑΙ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΚΡΟΝΟ ΑΙΓΑΛΕΩ

Την ήττα με 2-1 από τον Ηρακλή στην Πετρούπολη γνώρισε ο Κρόνος Αιγάλεω στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Γ΄ ΕΠΣΑ, ήττα η οποία ήταν η δεύτερη σε ισάριθμα παιχνίδια. Η ομάδα της πόλης μας πάλι γνώρισε την ήττα με ένα γκολ που δέχθηκε ένα λεπτό πριν από την λήξη - όπως και στην 1η αγωνιστική - αλλά τουλάχιστον αυτό που έμεινε στις τάξεις του σωματείου είναι η αίσθηση ότι ο Κρόνος είχε καλή απόδοση σε αντίθεση με την περασμένη Κυριακή και σίγουρα η ομάδα άξιζε κάτι καλύτερο. Στο 50΄ οι γηπεδούχοι σημείωσαν το 1-0 και στο 53΄ ο Κοντίνος με κεφαλιά πέτυχε το 1-1. Το τελικό 2-1 έγινε σε μία ανύποπτη φάση στο 89΄, ενώ για τον Κρόνο ο Αθανασόπουλος (φώτο) είχε δοκάρι στο α΄ ημίχρονο.

ΚΡΟΝΟΣ: Σκαμπάς, Μίχος, Τζαβάρας (83΄ Σαμί Αλί), Φρούσος, Βλάσης, Δήμου, Κοτσιανίδης, Πολυχρονίδης, Λάβδας (44' λ.τ. Κοντίνος), Αθανασόπουλος, Τόμπρος (68΄ Πατσιονίδης).