ΠΑΝΗΓΥΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ ΣΤΗΝ Β΄ ΕΠΣΑ

Ο ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓΑΛΕΩ

BART26

Πανηγύρι στον Θεμιστοκλή Αιγάλεω, καθώς η ιστορική ομάδα της πόλης μας, ήρθε σήμερα το απόγευμα ισόπαλη 2-2 στο ΔΑΚ Αιγάλεω με τον Ηρακλή Περιστερίου για το μπαράζ ανόδου του 1ου ομίλου της Γ΄ ΕΠΣΑ και με αυτό το αποτέλεσμα κέρδισε την άνοδο στην Β΄ ΕΠΣΑ, όπου θα αγωνίζεται την αγωνιστική περίοδο 2017-2018.
Αγώνας για γερά νεύρα στο ΔΑΚ Αιγάλεω. Το ημίχρονο έληξε χωρίς σκορ (0-0). Στο 47΄ ο Βασίλης Σπανάκος με σουτ έκανε το 1-0 και στο 50΄ ο ίδιος παίκτης με πέναλτι πέτυχε το 2-0, βάζοντας τις βάσεις για την άνοδο. Οι Περιστεριώτες, χωρίς να έχουν να χάσουν τίποτα, αντεπιτέθηκαν και μείωσαν σε 2-1 στο 55΄, ενώ έφεραν το ματς στα ίσα (2-2) στο 71΄. Αυτό ήταν και το τελικό σκορ (2-2), αποτέλεσμα με το οποίο η ομάδα του Γιώργου Κωνσταντόπουλου, πήρε την άνοδο για την Β΄ ΕΠΣΑ. Το ματς παρακολούθησαν πάρα πολλοί φίλαθλοι για τα δεδομένα της κατηγορίας και εννοείται αμέσως μετά το σφύριγμα της λήξης τεχνική ηγεσία, παίκτες και φίλαθλοι του ιστορικού Θεμιστοκλή Αιγάλεω έγιναν ένα… κουβάρι και πανηγύρισαν την άνοδο. Ειδικά για τους πιο παλιούς φίλους του Θεμιστοκλή οι στιγμές ήταν συγκινητικές…
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ (Γιώργος Κωνσταντόπουλος): Καλαϊτζάκης, Φραμπασχάλης (92΄ Βουτσινάς), Νιώρας, Γιάκαλος, Αξιώτου, Αθανασίου, Δημητρίου (89΄ Τσολάκογλου Γ.), Κοντός, Πιστόλης (67΄ Πουλόπουλος), Σπανάκος, Γριμμάνης.
 Στο 91΄ αποβλήθηκε με 2η κίτρινη ο Κοντός.