…ΣΠΑΤΑΛΗΣΕ ΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ Ο ΔΙΑΓΟΡΑΣ!

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ – ΤΟΛΜΗ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 1-1

Ένα ημίχρονο… σπατάλησε ο Διαγόρας Αιγάλεω στην εντός έδρας συνάντηση με την Τόλμη Περιστερίου, που έληξε 1-1, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ΄ ΕΠΣΑ. Η ομάδα της πόλης μας αιφνιδιάστηκε και δέχθηκε γκολ στο 7΄ (0-1). Οι φιλοξενούμενοι κλείστηκαν στα καρέ τους και αυτό αποδιοργάνωσε τους παίκτες του Διαγόρα. Στην επανάληψη οι παίκτες του Τάσου Χατζή μπήκαν περισσότερο δυναμικοί, πίεσαν σε όλα τα μήκη και πλάτη του γηπέδου, έχασαν πολλές ευκαιρίες και τελικά ισοφάρισαν στο 73΄ (1-1) με τον Παπανικολάου. Έπειτα από 10 αγωνιστικές ο Διαγόρας είναι 5ος με 17 βαθμούς, έχοντας 5 νίκες, 2 ισοπαλίες, 2 ήττες (και ένα ρεπό) και σύνολο τερμάτων 19-10.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Στρουμπούλης, Γονιδάκης, Παύλου, Αρβανιτάκης, Μηλιώνης, Γεωργούλης, Παπανικολάου, Μαρινάκης (58΄ Τσόπας), Καραγεώργος Θ., Καραγεώργος Π. (75΄ Τζώης), Παπαγεωργίου (46΄ Πολίτης).