ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΟ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΟΣ – ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

Με γκολ του Νίκου Μπερτσιά (φώτο) από το 6΄ με κεφαλιά ο πρωτοπόρος του 1ου ομίλου της Α΄ Αθήνας Θρίαμβος Χαϊδαρίου προηγείται στην Καισαριανή με 1-0 επί του τοπικού Μικρασιατικού σε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι για την 22η αγωνιστική. Καλή εικόνα για την ομάδα της πόλης μας στο α΄ ημίχρονο, η οποία «φωνάζει» για ένα γκολ που της ακυρώθηκε στο 22΄, όταν έπειτα από σουτ του Ρούπι ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων απέκρουσε ασθενώς και ο επερχόμενος Κακλαμάνος ήρθε σαν… τρέϊλερ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Πέρασαν αρκετά δευτερόλεπτα για να ακυρωθεί το γκολ…
Η ενδεκάδα που έχει παρατάξει ο Νίκος Παπαρούνης στο α΄ ημίχρονο έχει ως εξής: Σκυριώτης, Μπάκας Αλ., Καλιακούδας, Θανόπουλος, Μαούνης, Τσιούλος, Μπερτσιάς, Μπανιάς, Ρούπι, Κακλαμάνος, Αποστολόπουλος.