ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΟ ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ – ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ

HMAP

Για την 19η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α΄ ΕΠΣΑ, σε αγώνα που διεξάγεται σήμερα (τώρα) Σάββατο μεσημέρι 4 Μαρτίου 2023, στο ημίχρονο, Άγιαξ Ταύρου – Αγία Ελεούσα 1-0.

Στο 26΄ οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Χασιώτη. Η ΑΠΕ στην συνέχεια πίεσε. Στο 41΄ οι του Άγιαξ έκαναν αντεπίθεση και κέρδισαν φάουλ. Ο Μαρούσης με απευθείας εκτέλεση, έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι, πετυχαίνοντας το έως τώρα 1-0, που είναι το σκορ ημιχρόνου.

Διαιτητής ο Ευαγγέλου με βοηθούς τους Μητροφάνη και Τσολακίδη.

ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ: Γεωργίου, Χασιώτης, Καβαλάρης, Μαρούσης, Σέχου Γ., Παπαευθυμίου, Καλαμάτας, Τρακόσης, Σέχου Σ., Μαυροβουνιώτης, Στατήρης / Μαντζιούτας, Ζιάϊ, Στρέφι, Γιαννούτσος, Δρόσης, Ζυγοκώστας, Αναστασόπουλος, Μπαρμπαλιάς

ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ: Σιφογιαννάκης, Μαζμανίδης, Κρητικός, Μπάκας Αλ., Μπίκος, Κατσικογιάννης, Γεωργόπουλος, Λαδένογλου, Καραδήμας, Γκουτίδης, Κέσκος / Μαθιούδης, Κυβέλος, Πατσατζόγλου, Σαμιώτης, Μπάκας Π., Κοπανάς, Τουφεξίδης, Γιαννόπουλος