ΣΤΑ ΙΣΙΑ… ΤΑ ΠΑΤΗΣΙΑ

Ο ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ!

DIAAGPAT

Αποτελεσματικός και ιδιαίτερα αξιόλογος, ειδικά στο β΄ ημίχρονο ο Διαγόρας Αιγάλεω, νίκησε στο Γαλάτσι τα Πατήσια με 4-1 το μεσημέρι της Κυριακής 15 Δεκεμβρίου 2019, για την 13η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ΄ ΕΠΣΑ.

Τα Πατήσια προηγήθηκαν στο 8΄ (1-0) με εύστοχο πέναλτι του Παναγόπουλου, αλλά στο 11΄ ο Χατζηλίας με πέναλτι έφερε το ματς στα ίσα (1-1), σκορ το οποίο έμεινε στο α΄ ημίχρονο.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Σάκη Καλογερόπουλου έδειξαν να ελέγχουν καλύτερα την ροή του παιχνιδιού και στο 56΄ έπειτα από κόρνερ του Μαργαριτόπουλου, η μπάλα, μάλλον βρήκε παίκτη των γηπεδούχων, και κατέληξε στα δίχτυα για να γίνει το 1-2.

Στο 65΄ ο Βαβύλης πέτυχε το 1-3 και στο 76΄ ο Χατζηλίας σημείωσε το τελικό 1-4.

Έπειτα από 13 ματς, ο Διαγόρας Αιγάλεω μοιράζεται την 7η θέση με την Αναγ. Πετρούπολης, έχοντας 18 βαθμούς με 5 νίκες, 3 ισοπαλίες, 5 ήττες και τέρματα 27-23, ενώ τα Πατήσια είναι στην 11η θέση με 14 βαθμούς έχοντας 4 νίκες, 2 ισοπαλίες, 7 ήττες και τέρματα 20-22.

ΠΑΤΗΣΙΑ: Κανελλόπουλος, Τσαφώνης, Στέφα, Παπαδόπουλος (46΄ Χαρίτος), Ορφανός, Κορρές Π., Καμπύσης (86΄ Λασκαράτος), Σαραγούδας, Μιχαλόπουλος, Παναγόπουλος (75΄ Χατζόπουλος), Σουατζόγλου (65΄ Δημόπουλος).

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ: Αλεξόπουλος, Γονιδάκης, Μαρτίνος, Τσαγρής, Βαλοδήμος, Μπάλι, Γεωργούλης, Βαβύλης, Παπαγεωργίου Κυρ. (80΄ Αρώνης), Μαργαριτόπουλος, Χατζηλίας (85΄ Στρουμπούλης).