ΠΟΛΥΒΟΛΟ Ο ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓΑΛΕΩ

Σε μεγάλη μέρα ο Θεμιστοκλής Αιγάλεω και ίσως στην καλύτερη φετινή του εμφάνιση ήταν καταιγιστικός στο Περιστέρι, όπου με μορφή πολυβόλου… ισοπέδωσε με το εμφαντικό 7-3 (!) τον γηπεδούχο Ιπποκράτη για την 21η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ΄ ΕΠΣΑ. Μεγάλη εμφάνιση και μεγάλη νίκη για την ομάδα της πόλης μας σε ένα παιχνίδι, που πριν το ξεκίνημα του είχε τον χαρακτήρα ντέρμπι, αλλά οι παίκτες του Θεμιστοκλή τελικά είχαν άλλη άποψη. Ο Θεμιστοκλής ανέβηκε στην βαθμολογία, έπιασε την 4η θέση και παρέμεινε ολοζώντανος στο κόλπο της ανόδου - 5 αγωνιστικές πριν το τέλος - είτε απευθείας, είτε με την διαδικασία μπαράζ ανόδου. Να σημειώσουμε ότι η ομάδα της πόλης μας έχει 4 βαθμούς διαφορά από τον πρωτοπόρο Κεραμεικό, 2 από την 2η Νέα Σμύρνη και έναν (1) από την 3η Πέρα Κλουμπ.
Στο 4΄ ο Σπανάκος σημείωσε το 0-1 και στο 8΄ ο Δημητρίου πέτυχε το 0-2. Στο 14΄ το σκορ έγινε 1-2 και στο 19΄ ο Σπανάκος έκανε το 1-3. Το σκορ ημιχρόνου (2-3) είχε διαμορφωθεί από το 21΄. Στην επανάληψη οι παίκτες του Γιώργου Κωνσταντόπουλου μπήκαν ακόμη πιο δυνατά και στο 47΄ ο Πιστόλης σημείωσε το 2-4 για να έρθει η σειρά του Γριμάνη στο 63΄ και να «γράψει» το 2-5. Στο 65΄ ο Πιστόλης μεγάλωσε το σκορ και την διαφορά (2-6), ενώ στο 85΄ οι γηπεδούχοι μείωσαν προσωρινά σε 3-6. Το τελικό 3-7 πέτυχε ο έμπειρος Πουλόπουλος στο 90΄.
Έπειτα από 21 αγωνιστικές ο Θεμιστοκλής είναι στην 4η θέση με 35 βαθμούς έχοντας 9 νίκες, 8 ισοπαλίες, 3 ήττες και τέρματα 31-17.
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓΑΛΕΩ: Καλαϊτζάκης, Φραμπασχάλης (85΄ Αλεξανδρής), Νιώρας, Γιάκαλος, Αξιώτου, Αθανασίου, Δημητρίου (82΄ Ζώκος), Κοντός, Πιστόλης (69΄ Πουλόπουλος), Σπανάκος, Γριμάνης.