«ΠΡΩΤΗ» ΕΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΕ

ΚΑΙ ΟΙ 9 ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΤΗΣ

apmett

Το πρώτο εντός έδρας ματς για την σεζόν 2021-2022 και την διοργάνωση του 2ου ομίλου της Α΄ ΕΠΣΑ δίνει σήμερα το πρωί (στις 11) Κυριακής 3 Οκτωβρίου 2021 η ΑΠΕ Αγία Ελεούσα στο γήπεδο Ριμινίτικα της Αγίας Βαρβάρας, όπου στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής υποδέχεται τον πάντα υπολογίσιμο και πολύ δυνατό φέτος, Χολαργό.

Η ομάδα της πόλης μας προέρχεται από την άδικη εκτός έδρας ήττα με 1-0 από τον ΓΣ Αργυρούπολης, ενώ ο Χολαργός από την εντός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με τον Άτταλο Ν. Φιλαδέλφειας.

Διαιτητής της συνάντησης θα είναι ο Μαχαίρας με βοηθούς τους Αργυριάδη, Καραγεώργο.

Η ΑΠΕ Αγία Ελεούσα με το Νίκο Κουνάδη στον πάγκο της για δεύτερη συνεχόμενη σεζόν, φέτος παρουσιάζεται ακόμη πιο ανανεωμένη, ρίχνοντας περαιτέρω τον μέσο όρο ηλικίας, όπου στόχος σε αυτόν τον πολύ απαιτητικό όμιλο και την δύσκολη, ομολογουμένως, αγωνιστική χρονιά, έπειτα από μακρά περίοδο πανδημίας, είναι η παραμονή στην κατηγορία.

Η ομάδα της πόλης μας προχώρησε έως τώρα σε εννέα (9) μεταγραφές. Η μεταγραφική περίοδος όπως γνωρίζουμε λήγει στις 31 Οκτωβρίου 2021, ενώ υπάρχει και η εμβόλιμη - χειμερινή τον προσεχή Ιανουάριο. Εάν κριθεί, ότι πρέπει, ίσως γίνουν, πιθανόν, ορισμένες άλλες προσθήκες. Για την ώρα, και ορθώς, η ΑΠΕ σε αυτή την μεταβατική περίοδο, πορεύεται με αυτό το νεανικό σχήμα και ελπίζει πάντα για το καλύτερο.

BIKOSMAKOK

Τις πρώτες δύο (2) μεταγραφές, των Ηλία Παναγιωτόπουλου, Ραφαήλ Τζώρτζη, σας τις είχαμε παραθέσει, και σε αυτό το άρθρο, επισημαίνουμε αναλυτικά και τις εννέα (9) έως τώρα προσθήκες που έχουν γίνει. Οι οποίες είναι οι εξής:

PANAGIOTOmes

Εξαιρετικές οι ποδοσφαιρικές ικανότητες του Ηλία Παναγιωτόπουλου, τις οποίες και γνωρίζει άριστα ο προπονητής της Αγίας Ελεούσας, κ. Νίκος Κουνάδης, καθώς συνυπήρξαν και οι δύο στο Καματερό.

Ο 25χρονος μεσοεπιθετικός, που φόρεσε για πολλά χρόνια την φανέλα του Καματερού, σύμφωνα με το γεμάτο παλμαρέ στην ποδοσφαιρική διαδρομή του, την σεζόν 2012-2013 είχε με το Καματερό στην Α΄ Αθήνας 23 συμμετοχές και 2 γκολ, την επόμενη περίοδο (2013-2014) 21 ματς και 3 γκολ, την χρονιά 2014-2015 έπαιξε σε 29 αγώνες και είχε 4 γκολ, ακολούθως το 2015-2016 κατέγραψε 22 παιχνίδια και 4 τέρματα, ενώ την περίοδο 2016-2017 είχε 17 συμμετοχές. Εκείνη την χρονιά και για μισή περίοδο ο ταλαντούχος παίκτης φόρεσε και την φανέλα του ιστορικού Βύζαντα Μεγάρων.

Ο Ηλίας Παναγιωτόπουλος, μετά το διάλειμμα στα Μέγαρα, επέστρεψε στο Καματερό, όπου στις δύο διαδοχικές περιόδους (2017-2018 και 2018-2019) που ο σύλλογος ήταν στην Β΄ ΕΠΣΑ, κατέγραψε 15 συμμετοχές (6 γκολ) και 29 αγώνες (9 γκολ) αντίστοιχα, οδηγώντας την ομάδα του και πάλι στην Α΄ Αθήνας.

Με το Καματερό στην μεγάλη κατηγορία της Αθήνας την περίοδο 2019-2020, έπαιξε σε 22 ματς (4 γκολ), ενώ την… κουτσουρεμένη σεζόν (λόγω κορωνοϊού) που πέρασε (2020-2021), είχε 7 συμμετοχές και 2 γκολ, με το ένα (1) μάλιστα να το πετυχαίνει στον αγώνα Καματερό – Αγία Ελεούσα (1-0).

tzortztmess

Ο 24χρονος Ραφαήλ Τζώρτζης, έπαιζε τις τελευταίες 10 σεζόν με την φανέλα της ΑΕ Ιλίου στις διοργανώσεις της Γ΄ και Β΄ ΕΠΣΑ.

Έχει γεννηθεί το 1997, με καταγωγή από την Μεσσηνία (Ψάρι Τριφυλίας) και έκανε το ντεμπούτο του το 2012, σε ηλικία 15 ετών, σε αγώνα κυπέλλου της ΑΕ Ιλίου, όταν ο εν λόγω σύλλογος λάμβανε μέρος στο πρωτάθλημα της Β΄ ΕΠΣΑ.

Ο νέος παίκτης της ΑΠΕ, επί το πλείστον αγωνίζεται στις πτέρυγες ως φουλ μπακ – χαφ, ενώ κατά καιρούς στην ΑΕ Ιλίου, είχε χρησιμοποιηθεί και στην επίθεση.

Με την ΑΕ Ιλίου στην Β΄ Αθήνας την περίοδο 2013-2014 είχε 23 ματς και ένα (1) γκολ, ενώ την σεζόν 2014-2015 στην Γ΄ ΕΠΣΑ έπαιξε σε 12 παιχνίδια και σκόραρε 2 γκολ.

Στο α΄ μισό της περιόδου 2015-2016 έχοντας περάσει στο Μαθηματικό τμήμα του Πανεπιστημίου στην Σάμο, φόρεσε την φανέλα του Αγίου Αθανασίου, ενώ αργότερα με την μετεγγραφή του στην Μαθηματική Σχολή Πατρών, επέστρεψε και στην ΑΕ Ιλίου, όπου στο β΄ μισό της χρονιάς (2015-2016) στην Γ΄ Αθήνας είχε 11 εμφανίσεις και 2 τέρματα.

Όλες τις επόμενες σεζόν, μέχρι και πριν την μεταγραφή του στην ΑΠΕ, αγωνίστηκε με την ΑΕ Ιλίου στην Γ΄ ΕΠΣΑ, όπου είχε:

2016-2017: 16 συμμετοχές – 5 γκολ, 2017-2018: 20 συμμετοχές – 4 γκολ, 2018-2019: 8 συμμετοχές – 3 γκολ, 2019-2020: 1 συμμετοχή, 2020-2021: 5 συμμετοχές.

pavlmess

Ο Στέφανος Παυλάκος, που έχει γεννηθεί το 2002, αγωνίζεται ως δεξί μπακ – χαφ. Ξεκίνησε από τις ακαδημίες του Αίμου Πετρούπολης και την σεζόν 2018-2019 έκανε ντεμπούτο με το ανδρικό τμήμα στην Β΄ ΕΠΣΑ. Την χρονιά 2019-2020 στην Β΄ κατηγορία της Αθήνας είχε 21 συμμετοχές και 2 γκολ, ενώ την περασμένη περίοδο με τον Αίμο στην Γ΄ ΕΠΣΑ, έπαιξε σε 4 παιχνίδια.

patsaokmess

Ο Χρήστος Πατσατζόγλου, γεννημένος το 2004, παίζει στον άξονα, τόσο ως επιθετικό, όσο και ως αμυντικό χαφ. Ξεκίνησε από τις ακαδημίες του Ολυμπιακού, συνέχισε στα τμήματα υποδομής του Αίμου Πετρούπολης, ενώ τα τελευταία έτη στελέχωσε τα τμήματα κ15, κ16 και κ17 του Ατρόμητου Περιστερίου με προπονητές τους Βασίλη Σπέρτο και Κώστα Παρθενίου.

pannxrimess

Ο Χρήστος Παναγιωτίδης έχει γεννηθεί το 1999 και αγωνίζεται στον μεσοεπιθετικό χώρο. Αναδείχθηκε από τις ακαδημίες του συμπολίτη μας Τάσου Λαζάρου και συνέχισε στα τμήματα υποδομής του Ατρόμητου Περιστερίου, όπου μάλιστα την περίοδο εκείνη κλήθηκε και στις Μικτές ΕΠΣΑ. Την σεζόν 2016-2017 μετακομίζει στον Αετό Κορυδαλλού και την Α΄ Πειραιά, όπου καταγράφει 2 συμμετοχές και 2 γκολ, ενώ την επόμενη περίοδο 2017-2018 είχε 16 εμφανίσεις με τους «κιτρινόμαυρους». Ακολουθεί η μεταγραφή του στον Θρίαμβο Χαϊδαρίου την περίοδο 2018-2019 και το πρωτάθλημα της Α΄ ΕΠΣΑ, ενώ το α΄ μισό τη σεζόν 2019-2020 τον βρίσκει στον Καραβά και την Α΄ Πειραιά. Στο β΄ μισό της χρονιάς 2019-2020 και την περίοδο 2020-2021 φόρεσε την φανέλα του ΑΟ Μαρμαρίου, που λάμβανε μέρος στην Α΄ Ευβοίας.

brousmess

Ο Στέλιος Μπρούσος έχει γεννηθεί το 2001 και παίζει στην μεσαία γραμμή, περισσότερο ως επιτελικό χαφ. Προέρχεται από τις ακαδημίες της ΠΑΕ Καλλιθέα, μετακόμισε στα τμήματα υποδομής του Ατρόμητου Περιστερίου, συνέχισε σε Μαρκό, Κερατσίνι, ενώ την περασμένη σεζόν 2020-2021 φόρεσε την φανέλα του ιστορικού Αία Σαλαμίνας στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής.

dopapamess

Ο υψηλόσωμος συμπολίτης μας Χρήστος Παπαδόπουλος, έχει γεννηθεί το 1999 και παίζει ως κεντρικός αμυντικός. Παιδί των ακαδημιών της ΑΠΕ Αγία Ελεούσα, προωθήθηκε στο ανδρικό τμήμα την σεζόν 2014-2015 όταν ο σύλλογος ήταν στην Α΄ ΕΠΣΑ. Την περίοδο 2015-2016 έπαιξε με την ΑΠΕ σε 6 ματς της Α΄ Αθήνας, ενώ την επόμενη σεζόν 2016-2017 αγωνίστηκε σε 2 παιχνίδια την Β΄ ΕΠΣΑ με την Αγία Ελεούσα. Ακολούθησε ο δανεισμός του στην ΑΕ Νίκαιας και το πρωτάθλημα της Β΄ Πειραιά, όπου την σεζόν 2017-2018 αγωνίστηκε 7 φορές, ενώ τις επόμενες δύο (2) σεζόν (2018-2019 & 2019-2020) με τους Φίλαθλους στην Β΄ κατηγορία Πειραιά κατέγραψε 10 και 9 ματς αντίστοιχα. Την περασμένη περίοδο 2020-2021 είχε μία (1) συμμετοχή με τους Φιλάθλους στην Α΄ ΕΠΣΠ, αλλά το πρωτάθλημα διεκόπη λόγω της πανδημίας. Το καλοκαίρι που πέρασε επέστρεψε στην ομάδα της ΑΠΕ, από την οποία και ξεκίνησε.

filomess

Ο 17χρονος Φίλο Μίσκο (γεννημένος το 2003), παίζει κυρίως ως ανασταλτικός μέσος, έχει ξεκινήσει από τις ακαδημίες του Φωστήρα Ταύρου, ακολούθως εντάχθηκε στον Γκυζιακό, ενώ τελευταίος του σταθμός πριν την ΑΠΕ, ήταν τα τμήματα κ17 και κ19 της ΠΑΕ Καλλιθέα.

kazallmess

Η τελευταία μεταγραφή που ολοκληρώθηκε πριν λίγα 24ωρα, ήταν αυτή του 26χρονου Βαγγέλη Καζάλα, που έρχεται να προσδώσει στην ΑΠΕ, ποιότητα, εμπειρία, αλλά και μαχητικότητα.

Ο Βαγγέλης Καζάλας, που έχει παίξει και παλιά στην Αγία Ελεούσα, έχει γεννηθεί το 1995. Αγωνίζεται ως αμυντικό χαφ και ως αριστερό μπακ. Σε πολύ μικρή ηλικία προωθήθηκε στο ανδρικό τμήμα του Άρη Αμφιάλης, όπου κατέγραψε συμμετοχές στην Α΄ Πειραιά και την Δ΄ Εθνική. Ακολούθησε ο Φωστήρας στο α΄ μισό της περιόδου 2014-2015 και ο Αετός Κορυδαλλού στην Α΄ Πειραιά στο β΄ μισό (10 ματς). Στο α΄ μισό την περίοδο 2015-2016 με την Αγία Ελεούσα στην Α΄ Αθήνας είχε 20 εμφανίσεις, ενώ στο β΄ μισό με το Κερατσίνι στην Α΄ Πειραιά, έπαιξε σε 10 παιχνίδια.

Για τέσσερις (4) σεζόν από το 2016 έως το 2020 φόρεσε την φανέλα της ΑΕ Διδυμοτείχου σε Δ΄ και Γ΄ Εθνική, ενώ την περασμένη περίοδο (2020-2021) με την επιστροφή του στην Αττική, πέρασε από Φαληρικό (Α΄ Πειραιά) και Βύζα Μεγάρων (ΕΠΣΔΑ).