…ΕΜΦΡΑΓΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΡΙΑΜΒΟ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

Ισόπαλο 1-1 έληξε τελικά το παιχνίδι Μικρασιατικός – Θρίαμβος Χαϊδαρίου στην Καισαριανή για την 22η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α΄ Αθήνας. Ένα αποτέλεσμα με το οποίο ο Θρίαμβος Χαϊδαρίου παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας με 52 βαθμούς, αλλά ο 2ος Χαραυγιακός πλησίασε στους 3 πόντους διαφορά (49 βαθμούς) 8 αγωνιστικές πριν την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος.
Ο Θρίαμβος Χαϊδαρίου προηγήθηκε στο 6΄ με τον Μπερτσιά (0-1) και στο 22΄ ακυρώθηκε κανονικό γκολ του Κακλαμάνου, που σίγουρα σηκώνει πολύ συζήτηση…
Στο β΄ ημίχρονο, ο διαιτητής Αντωνίου άφησε το δυνατό παιχνίδι των γηπεδούχων να εξελίσσεται και προς τα τέλη της συνάντησης (90΄) ο Μικρασιατικός ισοφάρισε 1-1 με φάουλ.
ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ: Σκυριώτης, Μπάκας Αλ., Καλιακούδας, Θανόπουλος, Μαούνης, Τσιούλος, Μπερτσιάς, Μπανιάς, Ρούπι, Κακλαμάνος, Αποστολόπουλος. Στην επανάληψη χρησιμοποιήθηκαν ως αλλαγή οι Τσαγιάννης, Τσούκης, Μπάκας Π. στις θέσεις των Ρούπι, Μπανιά, Αποστολόπουλου.