“ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ”

Η ΝΕΑΝΙΚΗ ΑΠΕ ΤΟΥ ΝΙΚΟΥ ΚΟΥΝΑΔΗ

Δύσκολα ξεκίνησε η κατάσταση για την Αγία Ελεούσα, το μεσημέρι της Κυριακής 3 Μαρτίου 2024 στο γήπεδο Ριμινίτικα της Αγίας Βαρβάρας, όπου για την 24η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α΄ ΕΠΣΑ, υποδέχθηκε τους Αγίους Αναργύρους.

Στο 3΄ με εύστοχο πέναλτι του Κατσίβελα, οι φιλοξενούμενοι, που μπήκαν ορεξάτα, παίζοντας και πιέζοντας ψηλά, προηγήθηκαν με 0-1, ενώ δύο (2) λεπτά αργότερα ύστερα από επιπολαιότητα στην άμυνα της Αγίας Ελεούσας, έχασαν κλασσική ευκαιρία!

Στην επανάληψη, στον αγωνιστικό χώρο μπήκε μία άλλη ΑΠΕ, έχοντας λάβει τις σχετικές οδηγίες από το Νίκο Κουνάδη, ο οποίος στα αποδυτήρια κατά την ανάπαυλα, αφύπνισε τους παίκτες του.

Στο 49΄ ο πολύ καλός και αρχηγός της ομάδας, Ανδρέας Καραδήμας, έφερε το ματς στα ίσα (1-1).

Στο 60΄ η ΑΠΕ έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Γκουτίδη με απευθείας κόκκινη κάρτα (τελευταίος), ενώ το πέναλτι που κέρδισαν οι Άγιοι Ανάργυροι, ο Κεχρής το έστειλε στο δοκάρι.

Η Αγία Ελεούσα, συνεχίζοντας ηρωϊκά, με τον Καραδήμα, και πάλι, πέτυχε στο 74΄ το 2-1.

Προς τα τέλη του παιχνιδιού, ο Ρούμπας με σπουδαία επέμβαση, κράτησε τη νίκη για την Αγία Ελεούσα.

Διαιτητής ο Μπαλογιάννης, με βοηθούς τους, Μπάγια και Καφρίτσα.

ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ: Ρούμπας, Γκαρδιακός (90΄ Δαρδανός), Μπάκας, Μίχας, Μαθιούδης, Κατσικογιάννης (58΄ Τεπετίδης), Χατζηροδίτης (58΄ Αρχανιωτάκης), Γκουτίδης, Μπαριάμι (58΄ Ξυνογαλάς), Καραδήμας (83΄ Γκίζι), Παπαδόπουλος Ι.

ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ: Χανιώτης, Βυζανιάρης, Ζαρκαδούλας, Γενιδογάν, Ντούμπερετ (75΄ Χριστοδούλου), Χαραλάμπου (67΄ Καραμηνάς), Ρουμελιώτης (57΄ Αγγελής), Γεωργαμλής, Κεχρής (75΄ Δεσποτόπουλος), Κατσίβελας, Κωσταδήμας (67΄ Χριστοδούλου)