ΕΥΚΟΛΑ Ο ΑΟ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΚΗ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ

Χρειάστηκε να ανεβάσει ρυθμούς στην επανάληψη και μέσα σε 20΄ περίπου να «ξεκαθαρίσει» την κατάσταση ο ΑΟ Χαϊδαρίου, ο οποίος κέρδισε με 4-1 την γειτονική ΑΠΕ Αγία Ελεούσα, στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Α΄ ΕΠΣΑ. Έπειτα από ένα πρώτο ημίχρονο που ολοκληρώθηκε χωρίς σκορ (0-0), η ΑΠΕ που κάνει την ύστατη προσπάθεια για να προλάβει τουλάχιστον το μπαράζ παραμονής στην κατηγορία, προηγήθηκε με 0-1 στο 52΄ με κεφαλιά του Κοντοπύργια, πρώην παίκτη του Δάσους Χαϊδαρίου.
Κάπου εκεί ο ΑΟ Χαϊδαρίου πήρε μπροστά και στο 55΄ ο Δράμι με πλασέ έφερε το παιχνίδι στα ίσια (1-1). Στο 63΄ ο νεαρός Κοπανάς σημείωσε με σουτ έξω από την περιοχή το 2-1 και στο 69΄ ο Καλαμπαλίκης, επίσης με σουτ, έκανε το 3-1. Στο 74΄ και πάλι ο Καλαμπαλίκης πέτυχε το τελικό 4-1.
Έπειτα από 26 αγωνιστικές ο ΑΟ Χαϊδαρίου είναι στην 9η θέση με 37 βαθμούς έχοντας 11 νίκες, 4 ισοπαλίες, 11 ήττες και γκολ 37-33, ενώ η Αγία Ελεούσα έμεινε στην 16η θέση με 10 πόντους, έχοντας μία (1) νίκη, 7 ισοπαλίες, 18 ήττες και τέρματα 17-54.
ΑΟ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ: Σαμπατάκος, Χαλικιάς, Παπαδάς, Ροκάκης (60΄ Μουρεζίνης), Αλεβίζος, Γιαννουλάκης, Καλαμπαλίκης (77΄ Σακελλαρίου), Χριστούλης, Δράμι (70΄ Πέτρο), Κοτσολάκος, Κοπανάς.
ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ: Ντουκάϊ, Τζωρτζάτος, Ζαχαριουδάκης (77΄ Μπαμπίκης), Πατελάκης, Γιολδάσης, Τυριακίδης, Σωτηρίου, Κυβέλος, Κοντοπύργιας (77΄ Λαδάς), Παπαναστάσης, Σταμόπουλος (77΄ Φιλίππου).