ΕΜΕΙΝΕ ΜΕ 10 ΚΑΙ ΤΟ… ΠΛΗΡΩΣΕ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ!

Τα λάθη πληρώνονται στο ποδόσφαιρο και αυτό το ένιωσε καλά ο Αστέρας Χαϊδαρίου στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος του 4ου ομίλου της Γ΄ ΕΠΣΑ, καθώς η ομάδα της πόλης μας ηττήθηκε εντός έδρας με 2-3 από τον επικίνδυνο Γκυζιακό, που επωφελήθηκε την αριθμητική υπεροχή του για 60΄ λεπτά. Ο αγώνας ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για τον Αστέρα που προηγήθηκε με 1-0 στο 6΄ με τον Ράπτη. Στο 17΄ ο Τονικιάν κάνει πέναλτι σε αντίπαλο, δέχεται την κίτρινη κάρτα και οι φιλοξενούμενοι ισοφαρίζουν σε 1-1. Στο 27΄ ο Αστέρας, που ήλεγχε το παιχνίδι μπαίνει ξανά μπροστά στο σκορ (2-1) και πάλι με τον Ράπτη. Στο 29΄ σε μία ανύποπτη φάση στο κέντρο του γηπέδου ο Τονικιάν παίρνει τα πόδια αντιπάλου και δέχεται την 2η κίτρινη κάρτα (αποβολή) αφήνοντας την ομάδα του με 10 παίκτες για ολόκληρα 60΄ λεπτά. Τελικά οι φιλοξενούμενοι που επωφελήθηκαν την αριθμητική τους υπεροχή πέτυχαν δύο γκολ στο 73΄ και στο 82΄ παίρνοντας τη νίκη με 2-3.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ: Κωνσταντίνου, Τονικιάν, Ναλμπάντης (80΄ Μόσχου), Παναγιωτακόπουλος, Καλογερόπουλος, Κιλιτζιράκης, Τοροσιάδης, Σπυρόπουλος (51΄ Νάος), Παπαδημητράκης, Τρέκο, Ράπτης (57΄ Καουκάκης).