…ΕΓΚΑΙΝΙΑ ΕΞΕΔΡΑΣ ΜΕ ΠΑΡΑΜΟΝΗ

ΣΤΗΝ Α΄ ΕΠΣΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΕ

ARXAPPP

Στην προτελευταία 21η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α΄ ΕΠΣΑ και τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι της στην Αγία Βαρβάρα (Σάββατο 5 Μαρτίου 2022), για την… ψυχοφθόρα και δύσκολη αγωνιστική περίοδο 2021-2022, η ιστορική ΑΠΕ Αγία Ελεούσα «εγκαινίασε» επιτυχημένα τη νέα της εξέδρα στο γήπεδο Ριμινίτικα, καθώς η ομάδα της πόλης μας με τον βαθμό της ισοπαλίας στο 2-2 με την ΑΕ Ηρακλείου, εξασφάλισε την παραμονή της στην κατηγορία και βάζει μπροστά, πιο αισιόδοξα, για την σεζόν 2022-2023! Υγεία να’ χουμε…

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν (0-1) στο 11΄, αλλά το ημίχρονο βρήκε μπροστά την ΑΠΕ στο σκορ (2-1), χάρη σε τέρματα του Μάμας Μάμα (19΄) και του Ηλία Παναγιωτόπουλου (41΄). Στο 78΄ διαμορφώθηκε το τελικό 2-2.